Програма «Доступні ліки»

1.04.19 — «Доступні ліки» стають більш сучасними, зручними та доступними для кожного пацієнта.

1 квітня 2017 року стартувала програма «Доступні ліки».

Майже два роки українці безоплатно або за невелику доплату отримують ліки проти хронічних хвороб серця, астми та діабету 2 типу. За цей час виписано понад 33 млн рецептів на понад 1,7 млрд грн. Кожна третя аптека увійшла в програму. «Доступними ліками» скористалися більш як 6,5 мільйонів людей. Але головні показники — здоров’я населення:

 За перший рік роботи програми «Доступні ліки» кількість пацієнтів з нормалізованим цукром при діабеті 2 типу збільшилася на 6,5%.

 Кількість викликів швидкої допомоги з підозрою на інсульт чи інфаркт зменшилася на 4,2%.

 Майже на 6% менше українці викликали швидку через приступи бронхіальної астми.
Всього на 17 000 менше викликів.

За 2 роки нам вдалося розширити програму та зробити її популярною та корисною для громадян. На цьому не зупиняємося.

1 квітня 2019 року«Доступні ліки» піднімаються на новий рівень. Програма переходить до НСЗУ (Національної служби здоров’я України).

Уже у березні Національна служба здоров’я розпочне підписувати договори з аптеками по всій країні, а з квітня 2019 року запрацює електронний рецепт і НСЗУ почне виплати аптекам.

Ця зміна трансформує весь механізм роботи «Доступних ліків»:

▪ Аптеки, які хочуть брати участь у програмі, більше не укладатимуть договорів з різними департаментами охорони здоров’я. Вони співпрацюватимуть з НСЗУ. Документообіг проходитиме в електронному форматі. Всі процеси відбуватимуться максимально прозоро, чітко та оперативно. Буде єдиний пул коштів на всю країну, які будуть прозоро відслідковуватися.

 Рецепт на «Доступні ліки» лікар також виписуватиме через електронну систему охорони здоров’я. Всі рецепти будуть обліковуватися у електронній системі. Менше бюрократичної тяганини — більш точна та швидка робота медзакладів.

 Свої ліки можна буде дуже просто отримати за електронним рецептом в будь-якій аптеці країни, яка уклала договір з НСЗУ, без прив’язки до місцевості, де цей рецепт був виданий. Покроково, як отримати ліки за електронним рецептом: https://goo.gl/WdeYCG

▪ Важливо — Доступні ліки тепер виписуватиме лише обраний вами сімейний лікар чи терапевт. Для отримання рецепту з 1 квітня вам потрібно мати декларацію з лікарем.

 Завдяки електронному рецепту «Доступні ліки» нарешті без проблем зможуть виписувати приватні заклади та ФОПи.

З квітня зміни розгортатимуться поступово, але за кілька місяців охоплять всю країну. Адже від них виграють усі учасники програми. Переконана, що ми швидко перейдемо на новий рівень роботи — за кращими світовими стандартами.

Джерело: https://bitly.su/Aal1

доступні ліки