Холтер або добове моніторування ЕКГ

Холтерівське моніторування дозволяє безперервно знімати ЕКГ протягом 24 годин в умовах звичайного життя.

Показано пацієнтам із задишкою, відчуттями серцебиття і перебоїв в роботі серця, запамороченнями, непритомний стан, болем і неприємними відчуттями в області серця, приступами різкої слабості і змінами на ЕКГ.

Багато порушень роботи серця можна помітити при проведенні однієї процедури електрокардіографії. Проблема може з’являтися і зникати з певними інтервалами. Для збільшення точності діагностики і виявлення «плаваючих» перебоїв в роботі серця і використовується добовий моніторинг ЕКГ.

Холтер діагностика являє собою фіксування електрокардіограми протягом доби. На грудях пацієнта мають електроди – “липучки”. До них підключають кардіорегістратор (Холтер ЕКГ), який кріпиться на поясі.

Обстеження Холтер проводиться амбулаторно, Ви продовжуєте виконувати звичні навантаження. Через 24 години ми знімаємо Холтер монітор ЕКГ та аналізуємо добову запис за допомогою комп’ютерної програми. Методика інформативна, дозволяє визначити больові і безбольової напади ішемії, характер скорочень. Дослідження абсолютно безпечно для Вас. Зробити Холтер моніторинг ЕКГ можна дитині, якщо немає протипоказань.

Розшифровку згідно датчикам апарату добового моніторування проводить лікар-кардіолог Мараренко Ольга Анатоліївна протягом 3-5 робочих днів.

Добове моніторування по Холтеру: показання

Клінічні показання для проведення даного дослідження численні, однак варто відзначити, що воно найбільш ефективно для виявлення порушень серцевого ритму, визначення аритмії, оцінки результативності лікування.

Холтер моніторування ЕКГ показано, якщо необхідно:

– перевірити скарги на порушення серцевого ритму (наприклад, Холтер при вагітності призначають при підозрі на аритмію),
– діагностувати ішемічну хворобу,
– обстежити серце після вперше виявленої артеріальної гіпертензії (потрібно визначити, чи потребує хворий в лікарської терапії),
– оцінити ефективність проведеного лікування.

Крім цього, Холтер моніторування ЕКГ рекомендовано, якщо у хворого є вроджені вади. Не має значення, був пацієнт оперований чи ні.

Обстеження призначають перенесли інфаркт міокарда, при будь-яких варіантах гострої і хронічної серцевої недостатності, для визначення роботи кардіостимулятора.

Добовий Холтер слід робити людям з надмірною вагою, так як вони піддаються серцевих захворювань. До групи ризику також входять пацієнти з ендокринологічні захворювання.

Для установки апарату добового моніторування Холтера необхідна попередній запис.

Лiкар

Мараренко Ольга Анатоліївна

Стаж роботы:

Детальніше