Остеопатія – ефективна система впливу на організм, заснована на принципах анатомо-фізіологічних і біомеханічних особливостей пацієнта. Вона дозволяє усунути причини багатьох захворювань за рахунок мануального впливу лікаря на патологічні зміни функції м’язів, суглобів, хребта і навіть внутрішніх органів.
Коли допомагає остеопатія
Основні ознаки захворювань, в лікуванні яких допомога лікаря-остеопата незамінна:
- Головний біль
- м’язові болі
- Хворобливі відчуття в суглобах при русі і в спокої
- Болі в спині (в хребті)
- Прояви вегетативної дисфункції у вигляді коливань артеріального тиску, перебоїв в серці, дискінезії органів травлення і т.д.
Як працює остеопатія
При лікуванні лікар-остеопат керується двома головними принципами:
- Людський організм – єдине ціле. Тому порушення структури або функції одного органу призводить до змін стану і роботи інших органів і систем. Завдання остеопата – виявити всі ці зміни і сприяти їх усуненню.
- Все живе знаходиться в постійному русі. Порушення скоординованого руху в суглобах, зв’язках і м’язах, системі кровообігу, дихання, клітинного обміну призводить до розвитку патологічних процесів. Тому друге завдання остеопата – відновити порушення рух не тільки в суглобах, зв’язках і м’язах, а й в кровоносних і лімфатичних судинах, внутрішніх органах і тканинах.
Головним діагностичним і лікувальним інструментом при лікуванні в остеопатії є руки лікаря, здатні вловити і усунути найменша напруга і ущільнення в органах і тканинах. Тому часто навіть після першого сеансу лікування пацієнти відзначають поліпшення самопочуття і ослаблення больового синдрому.
З якими захворюваннями потрібно звертатися до лікаря остеопату
Список захворювань і проблем, при яких показано лікування у фахівця в області остеопатії, досить великий. До них відносяться:
- Біль у суглобах, артрози
- Біль в області хребта, остеохондроз, протрузії (випинання) і грижі дисків
- Сколіоз (викривлення хребта) та інші порушення постави міофасциальний болю
- Перенесені травми кісток і суглобів
- Черепно-мозкові травми
- Перенесені порожнинні операції, післяопераційна реабілітація, спрямована на попередження спайкової хвороби, нормалізацію перистальтики органів, активізацію мікроциркуляції, поліпшення регенерації
- Головний біль різного походження
- Проблеми скронево-нижньощелепного суглоба
- Захворювання легенів і бронхів
- Хвороби ЛОР-органів – синусити (в т.ч. гайморит), отити, порушення слуху і шум у вухах, часті простудні захворювання
- Патологія органів травлення – гастрит, дискінезія жовчовивідних шляхів, коліт, запори.
гінекологічні проблеми
- Під час вагітності – біль в спині, в області тазу, внизу живота, головний біль, набряки, задишка, печія, запор і т.д.
- лімфостаз
- Синдром хронічної втоми
Важливо пам’ятати, що при значних деформаціях, застарілих травмах і в разі давніх хронічних захворювань остеопатіческой лікування може призвести до значного поліпшення, але не гарантує повного одужання.